Charles & Ray Eames
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, "Aluminium group" EA 105, stolar 4 st, 1960-70-tal, ett par kromade med etikett från Herman Miller Collection, det andra paret i aluminium med etikett från Interform i Paris, höjd ca 84, sitthöjd ca 47 cm
Slitage
750386
2020-04-05