Charles & Ray Eames

Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames

Klubbat för:

6 400 SEK

8 000 SEK

CHARLES & RAY EAMES, "Aluminium group" EA 105, stolar 4 st, 1960-70-tal, ett par kromade med etikett från Herman Miller Collection, det andra paret i aluminium med etikett från Interform i Paris, höjd ca 84, sitthöjd ca 47 cm

Slitage

750386

2020-04-05