Dosor
Klubbat för:
1 100 SEK
1 200 SEK
DOSOR (2), 1800-tal, ask i pressat material med en miniatyrmålning, samt dosa i form av sko, också i pressat material med detaljer i silver, stora askens höjd ca 2,5 samt 9,5x7 cm
Spricka vid gångjärnet på stora asken, krackelyr, nagg och slitage
750492
2020-03-19