Glasservis Reijmyre

Glasservis Reijmyre
Glasservis Reijmyre
Glasservis Reijmyre
Glasservis Reijmyre
Glasservis Reijmyre
Glasservis Reijmyre

Klubbat för:

4 400 SEK

Arviointi

4 000 SEK

Kuvaus

REIJMYRE GLASBRUK, "Antik", glasservis, 35 dlr, slipad dekor, bestående av 12 vinglas (höjd ca 18 cm), 11 vittvinsglas (15), 12 selterglas (7), signerade Reijmyre 1990 samt 1991
HISTORIK: Servisen har anor från 1700-talet och har tillverkats på Reijmyre i 70 år

Kuntoraportti

Höjden varierar något då de är handblåsta

750609

Päivämäärä:

2020-03-17