Toalettset Gustavsberg Napoleon
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TOALETTSET, 4 dlr, tidigt 1900-tal, Gustavsberg "Napoleon", flintgods, bestående av kanna med tvättfat, potta samt tvålkopp m. lock, höjd kanna ca 27,5, tvättfat samt pottans diameter ca 37 resp. 21 cm
Smärre slitage, krackelyr, nagg, smuts
750617
2020-03-20