Toalettset Gustavsberg Napoleon

Klubbat för:

400 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

TOALETTSET, 4 dlr, tidigt 1900-tal, Gustavsberg "Napoleon", flintgods, bestående av kanna med tvättfat, potta samt tvålkopp m. lock, höjd kanna ca 27,5, tvättfat samt pottans diameter ca 37 resp. 21 cm

Kuntoraportti

Smärre slitage, krackelyr, nagg, smuts

750617

Päivämäärä:

2020-03-20