Royal Copenhagen Musselmalet
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KUNGLIG DANSK, "Musselmalet", mocca- och teservis, 35 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets mitt, bestående av: 15 moccakoppar med 12 underfat (528), 8 tekoppar med underfat (1130), sockerskål (657), samt 10 assietter (1087)
Vissa delar 2:a, 3:e, 4:e sort., nagg förekommer
750667
2020-03-21