Karmstol sannolikt Värmland
Vollendet
2020-03-17
750938
| Höchstes Gebot | 300 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
KARMSTOL, 1900-talets första hälft, sannolikt Värmland, skuren dekor, lös sittdyna med klädsel i Josef Franks "Anakreon", sitthöjd ca 42 cm
Brukslitage, smärre fläck