Esaias Thorén

Esaias Thorén
Esaias Thorén

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ESAIAS THORÉN (1901-1981): surrealistiskt landskap med profiler, kyrka och träd, signerad Esaias Thorén, samt daterad 9/5 -33, samt dedikerad a tergo "Till vittnet Ester. Isse och Greta" tusch på papper, bildmått innanför passepartout ca 21,5x28 cm cm

Ej examinerad ur ram

750948

2020-03-20