2 stengodsfat Gunnar Nylund Rörstrand

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUNNAR NYLUND, skålfat 2 st, Rörstrand 1930-tal, stengods, i form av blad, glasyr i blått och vitt, signerade
RÖRSTRAND SVERIGE och RÖRSTRAND SVERIGE GN, höjd 8, längd 36 cm

750991

2020-04-05