Fåtöljer Viggo Boesen

Fåtöljer Viggo Boesen
Fåtöljer Viggo Boesen
Fåtöljer Viggo Boesen
Fåtöljer Viggo Boesen
Fåtöljer Viggo Boesen
Fåtöljer Viggo Boesen
Fåtöljer Viggo Boesen
Fåtöljer Viggo Boesen
Fåtöljer Viggo Boesen
Fåtöljer Viggo Boesen

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

VIGGO BOESEN, tillskrivna "Fox Chair", 3 st fåtöljer, rotting, Danmark, 1900-talets andra hälft, modellen formgiven 1936, sitthöjd ca 29-35 cm, ryggens höjd ca 63 cm

Skador: Mindre skador på rottingen

750998

2020-03-22