Stockholmsakvareller M Borg 7 st
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 000 SEK
M BORG (Sverige, 1900-tal): (7 st): Stockholmsmotiv, akvareller, signerade M Borg, respektive ca 15x23 cm, monterade på kartong.
Bl.a. Spåkvinnan Arvedssons hus Engelbrektsgatan, "Snickarbacken" hörnet Birger Jarlsgatan, Hofjägmästarebostället "Djursborg" Karlaplan.
Se text
751141
2020-03-22