Stockholmsakvareller M Borg 7 st

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

M BORG (Sverige, 1900-tal): (7 st): Stockholmsmotiv, akvareller, signerade M Borg, respektive ca 15x23 cm, monterade på kartong.

Bl.a. Spåkvinnan Arvedssons hus Engelbrektsgatan, "Snickarbacken" hörnet Birger Jarlsgatan, Hofjägmästarebostället "Djursborg" Karlaplan.

Se text

751141

2020-03-22