10 delar silver

10 delar silver
10 delar silver

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PARTI SILVER, 10 delar, mestadels tidigt 1900-tal, potatissked, matsked, strösked, brevkniv, tespindel, såsslev, sockertång, bordssked, sked samearbete, smörkniv med blad i vitmetall, samt souvenirsked från Norge, längd 9- 27 cm, total vikt ca 450 g

Bruksslitage, monogramgravyr.

751204

2020-03-29