Bordsuppsats sengustaviansk
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BORDSUPPSATS, sengustavianskt stockholmsarbete, brännförgylld brons, genombruten dekor av vinlövsrankor, sargen med relief av rosenkvistar, PLAKETT, Qianlong, dekor i underglasyrblått med motiv av pagod i bergslandskap, höjd 6, 26 x 17,5 cm
Stället med smärre lagningar, plaketten med mindre kantnagg på undersidan
751405
2020-04-05