Bordsuppsats sengustaviansk

Bordsuppsats sengustaviansk
Bordsuppsats sengustaviansk
Bordsuppsats sengustaviansk
Bordsuppsats sengustaviansk
Bordsuppsats sengustaviansk
Bordsuppsats sengustaviansk
Bordsuppsats sengustaviansk
Bordsuppsats sengustaviansk
Bordsuppsats sengustaviansk
Bordsuppsats sengustaviansk

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BORDSUPPSATS, sengustavianskt stockholmsarbete, brännförgylld brons, genombruten dekor av vinlövsrankor, sargen med relief av rosenkvistar, PLAKETT, Qianlong, dekor i underglasyrblått med motiv av pagod i bergslandskap, höjd 6, 26 x 17,5 cm

Stället med smärre lagningar, plaketten med mindre kantnagg på undersidan

751405

2020-04-05