Miniatyrspeldosor
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPELDOSOR, miniatyrer, 4 st, 1800-talets slut och 1900-talets början, 3 st av cylindertyp, med 2 respektive 3 melodier vardera, Schweiz, 2 dosor med fodral i svärtat trä, en med fodral i rotfaner och inläggningar av ben ca 4,5-7, 10-13x8 cm
Smärre fanerskador
751443
2020-04-26