Arne Norell fåtöljer
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
ARNE NORELL, "Sirocco", safaristolar, 1 par, samt. mellanliggande bordsskiva, Arne Norell AB, formgivna 1964, stommar i palisander, klädda i grönt skinn, sitthöjd ca 37 cm, skivans mått ca 45x65 cm
Patina, slitage och smärre repor på lädret
751478
2020-03-22