Kunglig Dansk Flora Danica
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, "Flora Danica", ask med lock, Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark 1900-tal, porslin, modellnummer 3502, polykromt målad dekor med Stellaria trigynum Vill, förgyllda kanter, hänklar och lockknopp i form av grenverk, märkt Royal Copenhagen, Denmark, höjd ca 7 cm, diam ca 8 cm
751548
2020-04-02