Ett par kandelabrar, 1900-talets början
Klubbat för:
2 800 SEK
Schätzwert
2 500 SEK
Beschreibung
KANDELABRAR, 1 par, 1900-talets början, förgylld brons, riklig stiliserad dekor av växter och ornament, behängda med droppformade slipade prismor, höjd ca 48 cm
Zustandsbeschreibung
Slitage, en prisma avslagen, en extra ej monterad prisma medföljer och senare ljusmanschetter av mässing medföljer
751785
2020-03-30