Ett par kandelabrar, 1900-talets början

Klubbat för:

2 800 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

KANDELABRAR, 1 par, 1900-talets början, förgylld brons, riklig stiliserad dekor av växter och ornament, behängda med droppformade slipade prismor, höjd ca 48 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, en prisma avslagen, en extra ej monterad prisma medföljer och senare ljusmanschetter av mässing medföljer

751785

2020-03-30