Väggplaketter efter Torvaldsen

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VÄGGPLAKETTER, ett par, 1800-talets slut, efter Bertel Torvaldsens reliefer Dagen och Natten, biskviporslin, infattade i träram med skuren dekor av blad, ca 38 x 45 cm

Smärre slitage, träramarna med smärre skador

751802

2020-04-05