Väggplaketter efter Torvaldsen
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGPLAKETTER, ett par, 1800-talets slut, efter Bertel Torvaldsens reliefer Dagen och Natten, biskviporslin, infattade i träram med skuren dekor av blad, ca 38 x 45 cm
Smärre slitage, träramarna med smärre skador
751802
2020-04-05