Samling silverföremål 18/1900-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SILVERFÖREMÅL, ca 44 dlr, bestående av, 11 st kaffeskedar i etui, 12 kaffeskedar i fodral, 2 matskedar Anders Bäck, Alingsås, 1800-tal, tesil, strösked, 3+1 saltskedar Gustaf Dahlgren, Malmö, 1800-tal, 11 diverse skedar, servettring, kaktång, kontrollstämplar, samlad vikt ca 785 g

Bruksslitage

751976

2020-03-25