Mask Afrika

Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika
Mask Afrika

Klubbat för:

4 000 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

MASK, 1900-tal, Gere, Kongo, skuren i trä samt kalkad och svärtad, övriga material är vildsvinsbetar, kaurissnäckor, järnplåt, bjälror, snören, tygduk samt tagel, höjd ca 40 cm

Proveniens: Äldre amerikansk samling

Zustandsbeschreibung

Slitage, bortfalla av ytbehandling

752063

2020-03-25