Axel Gute bordslampa brons 1920-tal

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

AXEL GUTE (1890-1959): Bordslampa, i form av sjöjungfru, signerad och daterad Axel Gute 1929, patinerad brons, sockel i svärtat trä, höjd inklusive medfäljande lampskärm ca 36 cm

Omdragen el

752165

2020-03-22