Sabel
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SABEL, svensk, m/1899 för infanteriofficer, klingan med etsad och delvis förgylld dekor, fäste ägarmärkt A.W.L., med guldfärgad portepé, svart stålbalja, längd ca 100 cm, blad ca 86 cm, skyddsfodral i läder medföljer
Smärre slitage
752170
2020-03-25