Bruno Mathsson soffbord "Annika"

Bruno Mathsson soffbord
Bruno Mathsson soffbord
Bruno Mathsson soffbord
Bruno Mathsson soffbord
Bruno Mathsson soffbord
Bruno Mathsson soffbord

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BRUNO MATHSSON, soffbord, "Annika", firma Karl Mathsson, modellen formgiven 1936, skivan fanerad med betsad alm, ben av skiktlimmad bok, märkt med etikett, längd 105 cm, bredd 70 cm, höjd 63 cm.

Bruksslitage, repor.

752233

2020-03-30