Helena Tynell taklampa
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HELENA TYNELL, taklampa, Flygsfors 1960-tal, fastblåst kupa av opak vit glasmassa med dekor av cirklar, bårder målade med guld, kupans höjd och diameter 16 och 25 cm, höjd inklusive sladd 43 cm
Träkåpa med färgbortfall, smärre slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
752329
2020-03-30