Helena Tynell taklampa

Helena Tynell taklampa
Helena Tynell taklampa
Helena Tynell taklampa
Helena Tynell taklampa
Helena Tynell taklampa
Helena Tynell taklampa

Klubbat för:

1 100 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

HELENA TYNELL, taklampa, Flygsfors 1960-tal, fastblåst kupa av opak vit glasmassa med dekor av cirklar, bårder målade med guld, kupans höjd och diameter 16 och 25 cm, höjd inklusive sladd 43 cm

Zustandsbeschreibung

Träkåpa med färgbortfall, smärre slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

752329

2020-03-30