Rörstrand Nylund Stålhane
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖRSTRAND, stengods, 3 dlr, harpälsglasyr, bestående av: 1 skål av Gunnar Nylund, 1 vas med hänkel av Gunnar Nylund, 1 vas, Carl Harry stålhane, samtliga signerade undertill, höjd ca 15, 17 samt 20 cm, skålend mått ca 28x22 cm
Bruksslitage, mindre repor förekommer
752368
2020-03-25