Samling orientalisk keramik
Klubbat för:
8 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ORIENTALISKA KOPPAR FAT O KANNA Kina, 1700-1900-tal, porslin, totalt 11 dlr, ett par koppar med hänklar och underfat, 1 kanna med lock (ca 14 cm), 1 kopp med hänklar samt underfat, 1 par skålar med förgylld dekor, 3 koppar, två mindre skålar
några delar med nagg
752397
2020-03-29