Samling orientalisk keramik

Samling orientalisk keramik
Samling orientalisk keramik
Samling orientalisk keramik
Samling orientalisk keramik
Samling orientalisk keramik
Samling orientalisk keramik
Samling orientalisk keramik
Samling orientalisk keramik
Samling orientalisk keramik
Samling orientalisk keramik
Samling orientalisk keramik
Samling orientalisk keramik

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ORIENTALISKA KOPPAR FAT O KANNA Kina, 1700-1900-tal, porslin, totalt 11 dlr, ett par koppar med hänklar och underfat, 1 kanna med lock (ca 14 cm), 1 kopp med hänklar samt underfat, 1 par skålar med förgylld dekor, 3 koppar, två mindre skålar

några delar med nagg

752397

2020-03-29