Mask Choke Kongo

Mask Choke Kongo
Mask Choke Kongo
Mask Choke Kongo
Mask Choke Kongo
Mask Choke Kongo
Mask Choke Kongo
Mask Choke Kongo
Mask Choke Kongo

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MASK, Choke, Kongo, 1900-tal, skuren i trä, svärtad, samt i tyg, bast. ben och kaurissnäckor, höjd ca 34 cm

Proveniens Magne Austad

Nagg, slitage

752415

2020-03-25