Bläckställ

Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ
Bläckställ

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BLÄCKSTÄLL, 1800-tal, Grand Tour souvenir, sannolikt Frankrike, behållaren med motiv föreställande två av Herkules storverk, patinerad brons, fundament i marmor (rouge griotte), höjd ca 18 cm

Ingår i temaauktionen "Grand Tour"

Ett nagg på baksidan av fundamentet, smärre slitage

752510

2020-03-26