Skulptur

Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKULPTUR, 1800/1900-tal, Grand Tour souvenir i form av byst föreställande Homeros, stämplar på baksidan, patinerad brons, sockel i grekisk porfyr (Lapis Lacedaemonius) samt marmor (rosso levanto), höjd ca 17,5 cm

Ingår i temaauktionen "Grand Tour"

Smärre slitage

752516

2020-03-26