Skulptur

Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKULPTUR, 1800-tal i form av byst föreställande den romerske kejsaren Trajanus, alabaster, senare sockel i sedimentärt konglomerat, höjd ca 15 cm

Ingår i temaauktionen "Grand Tour"

Nagg på näsan, slitage, kompletterad

752517

2020-03-26