Skulptur
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKULPTUR, 1800-tal i form av byst föreställande den romerske kejsaren Trajanus, alabaster, senare sockel i sedimentärt konglomerat, höjd ca 15 cm
Ingår i temaauktionen "Grand Tour"
Nagg på näsan, slitage, kompletterad
752517
2020-03-26