Modell av tempelruin
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MODELL AV TEMPELRUIN, 1800/1900-tal, Grand Tour souvenir utförd efter Castor och Pollux templet även benämnt Dioskurernas tempel och som är beläget på Forum Romanum i Rom, alabaster samt sockel i svarmålad metall och trä, höjd ca 49 cm
Ingår i temaauktion "Grand Tour"
Nagg, slitage
752530
2020-03-26