Modell av tempelruin

Modell av tempelruin
Modell av tempelruin
Modell av tempelruin
Modell av tempelruin
Modell av tempelruin
Modell av tempelruin
Modell av tempelruin
Modell av tempelruin
Modell av tempelruin
Modell av tempelruin
Modell av tempelruin
Modell av tempelruin
Modell av tempelruin
Modell av tempelruin

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

MODELL AV TEMPELRUIN, 1800/1900-tal, Grand Tour souvenir utförd efter Castor och Pollux templet även benämnt Dioskurernas tempel och som är beläget på Forum Romanum i Rom, alabaster samt sockel i svarmålad metall och trä, höjd ca 49 cm

Ingår i temaauktion "Grand Tour"

Nagg, slitage

752530

2020-03-26