Figuriner

Figuriner
Figuriner
Figuriner
Figuriner
Figuriner
Figuriner
Figuriner
Figuriner
Figuriner
Figuriner
Figuriner
Figuriner
Figuriner
Figuriner

Klubbat för:

1 300 SEK

1 500 SEK

FIGURINER (3) 1800/1900-tal, Grand tour souvenirer, stående mansfigur, antikiserande huvud samt barockstilsfigur som romersk triumfator, patinerad och förgylld brons, den senare med sockel i malakit, höjd mellan ca 5-10 cm

Ingår i temaauktion "Grand tour"

Den förgyllda bronsfiguren lös på sin sockel, slitage

752536

2020-03-26