Figuriner
Klubbat för:
1 300 SEK
1 500 SEK
FIGURINER (3) 1800/1900-tal, Grand tour souvenirer, stående mansfigur, antikiserande huvud samt barockstilsfigur som romersk triumfator, patinerad och förgylld brons, den senare med sockel i malakit, höjd mellan ca 5-10 cm
Ingår i temaauktion "Grand tour"
Den förgyllda bronsfiguren lös på sin sockel, slitage
752536
2020-03-26