Jais Nielsen urna med lock
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JAIS NIELSEN (1885-1961): Urna med lock, Kunglig Dansk, brungrönt glaserat stengods, dekor i relief med mansfigurer, lock med knopp i form av kattdjur, signerad JAIS, numrerad 20100, höjd ca 27 cm
Minimal glasyrnagg
752559
2020-03-29