Jais Nielsen urna med lock

Jais Nielsen urna med lock
Jais Nielsen urna med lock
Jais Nielsen urna med lock
Jais Nielsen urna med lock
Jais Nielsen urna med lock
Jais Nielsen urna med lock
Jais Nielsen urna med lock
Jais Nielsen urna med lock
Jais Nielsen urna med lock
Jais Nielsen urna med lock

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

JAIS NIELSEN (1885-1961): Urna med lock, Kunglig Dansk, brungrönt glaserat stengods, dekor i relief med mansfigurer, lock med knopp i form av kattdjur, signerad JAIS, numrerad 20100, höjd ca 27 cm

Minimal glasyrnagg

752559

2020-03-29