Bordsdekoration

Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration
Bordsdekoration

Klubbat för:

2 400 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

BORDSDEKORATION, 1800-tal i form av amorin, på sockeln antikiserande ornament, figurens övre del i kant med axelbandet är avtagbar, förgylld brons, höjd ca 31, längd 30 cm

Ingår i temaauktionen "Grand Tour"

Zustandsbeschreibung

Saknar en vinge samt något som figuren hållt i händerna, slitage

752562

2020-03-26