Stolar gustaviansk stil
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STOLAR, svenska modellen, 3+3 st, 1800-talets andra hälft respektive sekelskifte 1900, gustaviansk stil, bemålade, träskuren dekor av bl a fleuroner, främre ben med kannelyrer, en stol brännstämplad EEIS, sitthöjd ca 48 cm
Slitage, senare bemålade, en stol med spräckt sarg/renoveringsobjekt
752564
2020-03-23