Konstböcker 6 st

Konstböcker 6 st
Konstböcker 6 st
Konstböcker 6 st
Konstböcker 6 st
Konstböcker 6 st
Konstböcker 6 st
Konstböcker 6 st
Konstböcker 6 st

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KONSTBÖCKER, 6 st, om några av 1900-talets konstnärer och formgivare,

Hultén Pontus, "Futurismo & Futurismi", Bompiani 1986

Centre Georges Pompidou, "Yves Klein", 1983

Häger Bengt, "Ballets Suedois", 1989

Lesieutre Alain, "The Spirit and Splendour of Art Deco", 1974

Hüttinger Eduard, "Max Bill", 1977

Selz Peter, "The Work of Jean Dubuffet", första utgåvan från 1962

Smärre slitage och skador, boken om Dubuffet med reva

752565

2020-04-05