Konstböcker 6 st
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KONSTBÖCKER, 6 st, om några av 1900-talets konstnärer och formgivare,
Hultén Pontus, "Futurismo & Futurismi", Bompiani 1986
Centre Georges Pompidou, "Yves Klein", 1983
Häger Bengt, "Ballets Suedois", 1989
Lesieutre Alain, "The Spirit and Splendour of Art Deco", 1974
Hüttinger Eduard, "Max Bill", 1977
Selz Peter, "The Work of Jean Dubuffet", första utgåvan från 1962
Smärre slitage och skador, boken om Dubuffet med reva
752565
2020-04-05