Fat Delft Blauw fajans

Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FAT, fajans, Holland, Delft, 1700-tal, centrumdekor av urna med blomsteruppsättning i underglasyrblått, brättet med kartuscher, diameter ca 36 cm

Äldre lagningar, metallomfattning för upphängning

752573

2020-03-25