Fat Delft Blauw fajans

Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, fajans, Holland, Delft, 1700-tal, dekor av blommor i underglasyrblått, diameter ca 34 cm

Nagg, glasyrbortfall

752574

2020-03-25