Marionettdockor 4 + 1 st

Marionettdockor 4 + 1 st
Marionettdockor 4 + 1 st
Marionettdockor 4 + 1 st
Marionettdockor 4 + 1 st
Marionettdockor 4 + 1 st
Marionettdockor 4 + 1 st
Marionettdockor 4 + 1 st
Marionettdockor 4 + 1 st
Marionettdockor 4 + 1 st
Marionettdockor 4 + 1 st
Marionettdockor 4 + 1 st
Marionettdockor 4 + 1 st

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MARIONETTDOCKOR, 4 +1 st, sannolikt nepal, omkring 1900-talets andra hälft, bestående av 4 dockor samt 1 häst, dockor med ansikten av papier-maché, polykromt bemålade, händer av keramik, 1 häst, trä, polykromt bemålat, textilklädsel, mått på dockor ca 30 cm, häst ca 34, längd ca 24 cm

Bruksslitage

752599

2020-03-27