Arvid Fougstedt

Arvid Fougstedt
Arvid Fougstedt
Arvid Fougstedt
Arvid Fougstedt
Arvid Fougstedt
Arvid Fougstedt
Arvid Fougstedt
Arvid Fougstedt

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ARVID FOUGSTEDT (1888-1949): "Paus i teckningssalen", signerad samt daterad 1944, olja på duk, ca 58x72 cm

Proveniens: Svenska konstutställningen i Helsingfors 1945

752633

2020-03-29