Urnor nyrokoko

Urnor nyrokoko
Urnor nyrokoko
Urnor nyrokoko
Urnor nyrokoko
Urnor nyrokoko
Urnor nyrokoko
Urnor nyrokoko
Urnor nyrokoko
Urnor nyrokoko
Urnor nyrokoko
Urnor nyrokoko
Urnor nyrokoko
Urnor nyrokoko
Urnor nyrokoko
Urnor nyrokoko
Urnor nyrokoko
Urnor nyrokoko
Urnor nyrokoko

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

URNOR, 3 st., porslin, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, med hänklar, potpurri, dekor i form av putti samt lantligt rokokopar, polykromt bemålade, meissenliknande märke, höjd ca 28 cm

Nagg, ursprungligen med lock

752693

2020-03-26