Urnor nyrokoko
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
URNOR, 3 st., porslin, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, med hänklar, potpurri, dekor i form av putti samt lantligt rokokopar, polykromt bemålade, meissenliknande märke, höjd ca 28 cm
Nagg, ursprungligen med lock
752693
2020-03-26