Kista daterad 1760

Kista daterad 1760
Kista daterad 1760
Kista daterad 1760
Kista daterad 1760
Kista daterad 1760
Kista daterad 1760

Klubbat för:

100 EUR

Utropspris

200 EUR

KISTA, allmoge, daterad 1760. Träkista med beslag och bärhandtag av smidesjärn, höjd 51 cm, bredd 113 cm, djup 63 cm

Åldersrelaterat slitage, färgbortfall, mindre skador, löst lås

752758

2020-03-28