Barock kandelaber 1600/1700-tal

Klubbat för:

300 EUR

200 EUR

KANDELABER, mässing, barock, 1600/1700-tal,
genombruten dekor krönt med örn, fyra ljuspipor, rund fot, höjd 49 cm, bredd 41 cm

Slitage, stötmärken, lös fotplatta gänga sliten

752770

2020-03-28