Lisa Larson figurin
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LISA LARSON, figurin, Amalia, Gustavsberg, 1950/60-tal, delvis bemålat och glaserat stengods med chromotryck (cromo), formgiven 1958, signerad Amalia, stämpelmärkt Lisa L Made in Sweden, höjd 17,5 cm
752776
2020-03-24