Eugen Börmel skulptur
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EUGEN BÖRMEL (1858-1932) skulptur i form av Apollon, signerad samt daterad 1898 igjutningen, patinerad brons, höjd ca 16 cm
Ingår i temaauktionen "Grand Tour"
Stötmärke på sockelns baksida, smärre slitage
752902
2020-03-26