Eugen Börmel skulptur

Eugen Börmel skulptur
Eugen Börmel skulptur
Eugen Börmel skulptur
Eugen Börmel skulptur
Eugen Börmel skulptur
Eugen Börmel skulptur
Eugen Börmel skulptur
Eugen Börmel skulptur
Eugen Börmel skulptur
Eugen Börmel skulptur
Eugen Börmel skulptur
Eugen Börmel skulptur

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EUGEN BÖRMEL (1858-1932) skulptur i form av Apollon, signerad samt daterad 1898 igjutningen, patinerad brons, höjd ca 16 cm

Ingår i temaauktionen "Grand Tour"

Stötmärke på sockelns baksida, smärre slitage

752902

2020-03-26